Haber ;  Havacılık ,  Savunma , Uzay      |  News  ;  Aviation  ,  Defence  ,  Space

For Sale  AIRBUS  

A318 , A319 , A320 , A321 , 319 neo , 320 neo , 321 neo , A330 - 200 , A330 - 200 Freighter  , A330 - 300 , 

A350 - 800 , A 350 - 900 , A350 - 1000 , A380 , Beluga

Hoşgeldiniz

Güvenli ve keyifli bir uçuş diliyoruz  , 

Saygılarımızla

Welcome  

We Wish You a Safe & Enjoyable Flight  ,

Best regards

Siz hayal edin, 

Biz size özel vip tasarım hazırlayalım

You dream, 

We prepare special vip design for you

2020 yılı itibari ile Airbus Türkiye'ye yaklaşık 

2,5 milyar dolar yatırım  ve 2030 yılına kadar bu rakam 5 milyar doların üzerine çıkacak şekilde hedeflemiştir.


Bu yatırımlar somut getiriler sağladı: Bugün uçan her ticari ve askeri Airbus uçağının Türk tedarikçiler tarafından üretilen parçaları var. Bileşenler sadece Türkiye'de üretilmiyor, aynı zamanda giderek daha karmaşık ana montajlar da üretiliyor. Türk tedarikçiler ayrıca A350 XWB Ailesi için kanatçıklar ve bir dizi ticari ve askeri uçak platformu için kontrol yüzeyleri gibi parça ve düzenekler için tasarım sorumluluklarını üstlendiler.

Yaklaşık otuz yıldır Türkiye'nin en önemli stratejik ortağı olan Airbus, ülkenin sivil ve savunma sanayileriyle yakın işbirliği içinde çalışıyor.


Ticari uçak


Airbus ve Türkiye, sivil ve askeri havacılıkta uzun bir başarılı işbirliği geçmişine sahiptir. Airbus, yaklaşık 30 yıldır, bayrak taşıyıcı Türk Hava Yolları, Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı'nın yanı sıra Türkiye'nin hava kuvvetleri, deniz kuvvetleri ve sahil güvenlik ile yakın işbirliği içinde çalışarak ülke için önemli bir ortak olmuştur.


Dokuz operatörle hizmet veren yaklaşık 

270 Airbus yolcu ve kargo uçağı ile Türkiye, 

Airbus'ın Avrupa'daki 

Dördüncü en büyük müşterisidir.


Türkiye, dokuz operatörle hizmet veren 270 yolcu ve kargo uçağıyla (2018 itibariyle) Airbus'ın Avrupa'daki dördüncü en büyük müşterisi ve daha fazlası sipariş üzerine.


Airbus uçakları, kokpit ve operasyonel ortak özellikleri paylaşarak havayollarının aynı pilot, kabin ekibi ve bakım mühendisleri havuzunu kullanmalarına olanak tanırken, önemli maliyet tasarrufları sağlayan operasyonel esneklik sağlar. Türkiye'deki birçok hava yolu şirketi, filolarında birden fazla Airbus uçak tipi işleterek bu avantajlardan yararlanmaktadır.


information AIRBUS

https://www.airbus.com/company/worldwide-presence/turkey.html#

Helikopterler 


Türkiye, Airbus helikopterleri için önemli bir pazar olduğunu kanıtladı. AS532 Cougar helikopterlerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine teslimi için 1990'lı yıllarda önemli askeri sözleşmeler imzalandı. 2018 yılı ortası itibarıyla Türkiye, Kara Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri tarafından genel maksat ve arama-kurtarma görevlerinde kullanılan 46 adet helikopterden oluşan filosuyla dünyanın en büyük Cougar operatörüdür.


Airbus, Türkiye Sağlık Bakanlığı'nın ülke genelindeki ihtiyaçları için Türk Hava Kurumu tarafından işletilen 13 adet H135 helikopteri ile Türkiye'de parapublic acil sağlık hizmetleri segmentinde güçlü bir varlığa sahiptir.


Yolcu taşımacılığı ve iş havacılığını içeren rollerde kullanılan tek motorlu H130 ve çift motorlu H145 gibi birçok sivil Airbus helikopter modeli de Türkiye'de uçuyor.

Savunma


Airbus'ın Türkiye'deki savunma ve güvenlik varlığı, sözleşme, malzeme ve hizmet sektörlerinin yanı sıra satış ve pazarlama desteği sağlayarak 2013 yılında kuruldu. 

Bu operasyon, Türk Hava Kuvvetleri'nin A400M çok amaçlı hava nakliye uçağının hizmet ve modernizasyonunda aktif olarak rol oynuyor ve CN235 taktik nakliyesine malzeme desteği sağlıyor.


Türk Silahlı Kuvvetleri, A400M nakliye uçağını işleten öncü hava kuvvetlerinden biridir ve aynı zamanda en büyük CN235 nakliye uçağı filosunu uçurmaktadır. 


Türk Silahlı Kuvvetleri, Airbus tarafından üretilen CN235 nakliye uçaklarından oluşan en büyük filoya sahiptir. 


Bugün uçan her ticari ve askeri 

Airbus uçağında 

Türk tedarikçilerin ürettiği parçalar var.


Uzay


2017 yılının sonlarında Airbus, son derece güvenilir Eurostar E3000 platformunun en yeni Electric Orbit Raising (EOR) versiyonunu temel alan Türksat 5A ve 5B telekomünikasyon uyduları için sözleşme imzaladı. 

Şirket, çeşitli projelere destek vererek Türk uzay sektörünün ayrılmaz bir parçası olma yolunda ilerlemektedir. 

Gerçekten de Airbus, araştırma, geliştirme ve ticari fırsatları kapsayan perspektiflerle Avrupa Uzay Ajansı'nın kapısını açabilen, geleceğin Türk Uzay Ajansı ile potansiyel bir ortak olarak benzersiz bir konuma sahiptir.

Türksat 5A ve Türksat 5B, yörüngede yükselme ve istasyon tutma için elektrikli tahrik kullanır

Yerel ortaklar


Türk havacılık endüstrileri en üst düzeyde yetenek ve becerileri sağlamak için çalışıyor ve Airbus da benzer şekilde uzun vadeli havacılık işbirliği projelerinin sürekli geliştirilmesine odaklanıyor. A320 ve A350 XWB jetliner aileleri için fiyat artışları ek istihdam yaratacak ve Türk havacılık endüstrileri, stratejik becerilerinin sürekli geliştirilmesinden kaynaklanan ek sorumluluklardan faydalanacaktır.


Airbus'ın Türkiye'de yedi büyük endüstriyel ortağı ve yan kuruluşu var.


yenilik


Airbus'ın hedefi, ürünlerini, işlerini ve hizmetlerini sürekli olarak yenilemek için en ileri teknolojiyi uygulamak için yeni ve daha iyi yöntemlerin sınırlarını sürekli olarak zorlamak.


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Airbus, Eylül 2018'de Airbus programları için hareketli parçalar gibi uçak ikincil yapılarının birlikte geliştirilmesi ve araştırma ve deney yapılmasına yönelik bir İşbirliği ve Araştırma anlaşması imzaladı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ve Airbus, veriye dayalı yetenekler geliştirmek için kaynakları ve bilgiyi birleştirerek, uygun maliyetli ve çevre dostu uçaklar için gelişmiş üretim yöntemleri hakkında fikir sahibi olacak.


Türk Hava Yolları, İbn Haldun Üniversitesi ve Airbus tarafından Ocak 2018'de başlatılan “Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı”, geleceğin havacılık yöneticilerine bölgenin hızla büyüyen havacılık endüstrisini yürütmek için yeterli yetenekler kazandırmak için tasarlanmış 18 aylık kapsamlı bir akademik kurstur. Cranfield Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi gibi dünyaca ünlü kurumlar tarafından verilen program, Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Kampüsü'nde gerçekleştiriliyor.

 

Türkiye'nin Geleceği


Airbus, Türkiye'yi stratejik bir endüstriyel ortak olarak görmektedir ve teknoloji transferlerini içeren iş paketlerinin yerleştirilmesi yoluyla uzun vadeli, karşılıklı yarar sağlayan endüstriyel işbirliğine kendini adamıştır. Bu tür transferler, ülkenin havacılık endüstrisinde beceri ve yetkinlikler oluşturmaya yardımcı olur.


Airbus'ın 2018-2037 Küresel Pazar Tahmini, önümüzdeki 20 yılda Türkiye'ye ve Türkiye'den gelen yolcu trafiğinin üç kattan fazla olacağını öngörüyor. Airbus, eko-verimli, modern uçak aileleri ile bu talebi karşılamak için son derece iyi bir konumdadır ve Türk havacılık şirketleri, Airbus ile uzun vadeli endüstriyel ortaklıklar yoluyla bu büyümeden faydalanmak için eşit derecede iyi bir konumdadır.


Teknoloji transferleri ve Türkiye'nin havacılık sektöründeki bilgi birikiminin genişlemesi, Airbus'ın ülkeye uzun vadeli bağlılığının temelini oluşturuyor.Airbus’ın yeni Türkiye Başkanı Simon Ward oldu


Airbus Türkiye Başkanı olarak Simon Ward atandı , 

Türkiye’de Airbus stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasından, şirketin yerel varlığını genişletmekten, yeni büyüme ve verimlilik fırsatları yaratmaktan sorumlu olacağı belirtildi .

Simon  Ward, Airbus Avrupa Bölgesi Başkanı Wouter van Wersch’e rapor vereceği belirtildi . 

Simon Ward, Trent Üniversitesi’nden Üretim ve Makine Mühendisliği alanında 

HNC derecesi ve Warwick Üniversitesi’nden Mühendislik ve İşletme Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi ile mezun oldu. 

1990’da Avustralya Savunma Departmanı’na atanan Simon Ward, sertifikalı bir Six Sigma Green Belt profesyoneli. 

Airbus’a katılmadan önce kariyerine İngiltere’deki Kraliyet Mühimmat Fabrikaları’nda mühendis olarak başlamış Simon Ward,Bilgisayar Sayısal Kontrol Programlama ve Planlama Başkanı olarak buradaki görevini sürdürmüş. 

1998’den 2002’ye kadar İngiltere’de Airbus için mühendislik, işletme ve tedarik hizmetlerinde çeşitli pozisyonlarında görev alan Ward, 2003 yılında Fransa Toulouse’daki Airbus merkezinde Uluslararası İşbirliği Kıdemli Başkan Yardımcısına iç danışmanlık vermiş. 

Simon Ward, sonrasında, Airbus’ın kilit bölgelerindeki tüm iş birimleri için satış kampanyalarını destekleyen çeşitli endüstriyel işbirliği ve ofset programlarında liderlik rolleri üstlenmiştir.


Simon Ward, 20 yıldan uzun süredir Airbus bünyesinde çalışmaktadır ve Nisan 2021 itibari ile Türkiye Başkanı olarak görevine devam etmektedir . 


information AIRBUS

https://www.airbus.com/company/worldwide-presence/turkey.html#

Haber ;  Havacılık ,  Savunma , Uzay      |  News  ;  Aviation  ,  Defence  ,  Space

A318 , A319 , A320 , A321 , 319 neo , 320 neo , 321 neo , A330 - 200 , A330 - 200 Freighter  , A330 - 300 , 

A350 - 800 , A 350 - 900 , A350 - 1000 , A380 , Beluga

instagram   doganerdogan        doganair       airbusturkiye        airbusturkey        haneglobal

HANE GLOBAL UK LIMITED


Registration Number : 12778466

United Kingdom ,  England , London


www.haneglobal.com

Gemini Jets 1:400 Airbus A330-200 IRAN AIR 

(New Livery) Reg - EP-IJA

Brand: GeminiJets


Price:    £45.00

Airbus A1M1006 Model Kit

Brand: Airbus


    •    Scale 1:200

    •    Model of military transport aircraft

    •    Wide fuselage fueling developed

    •    Featuring a robust fuselage that clips the wings, the tail and its support

    •    Dimensions : 58 x 57.5 x 8 cm


Price: 

£437.91

DAYUFEI 70Cm Airbus A380 Emirates Aircraft Model Aircraft Model Die-Cast Plastic Resin Aircraft Large Toy Collectibles Display

Brand: DAYUFEI

 

Price:    £408.59

Daron SKR8801 airplanes Scale Model

Brand: Daron

 

Price:    £275.00

Daron SKR8804 AIRBUS A350 airplanes 

Scale Model

Brand: Daron


Price:    £275.00

Inflight TURKISH AIRLINES AIRBUS A330-300 TC-LOC 1/200 diecast plane model aircraft

Brand: InFlight 200

 


Price:    £266.14

ZWJWJ Sculpture Aircraft model die-casting aircraft alloy model 1/200 Airbus A350-1000 aircraft aircraft model adult toys and decorations 14.5 inches X 12 inche

Brand: ZWJWJ

 

Price:    £256.64

INFLIGHT Thai Airlines McDonnell Douglas DC-10-30 AIRBUS HS-TMA 1/200 diecast plane model aircraft

Brand: FloZ

 

Price:    £253.62

Airbus A400M Atlas C1 No LXX Squadron RAF Brize Norton Reg ZM416 1/200 diecast plane model aircraft

Brand: Herpa

 

Price:    £252.54

Sculpture Exquisite fashion toys 1/200 scale Airbus A330 tanker Royal Air Force aircraft alloy model adult gifts and collectibles 11.6 inches X 1

Brand: ZWJWJ

 

Price:    £248.54

 Sculpture Airplane model 45 cm Airbus A380 airline model airplane birthday gift children's toy airplane model

Brand: ZWJWJ

 

Price:    £240.64

Airbus Executive A400M 1:100 scale model French livery


Airbus-Shop Executive A320 Cfm Engine 1:100 Scale Model


Airbus-Shop Executive A380 Rr Engine 1:200 Scale Model


Airbus-Shop A350 Xwb 1:200 Scale Model


Airbus Beluga XL Diecast Model - Scale 1:400


Airbus Executive A400M 1:100 scale model German livery


Airbus A350-1000 Diecast Model - Scale 1:400


Airbus A380 Diecast Model - Scale 1:400


Official AIRBUS Beluga XL New Livery 1:400 Scale Model


Airbus A330neo 1:400 scale model

Haber ;  Havacılık ,  Savunma , Uzay      |  News  ;  Aviation  ,  Defence  ,  Space

A318 , A319 , A320 , A321 , 319 neo , 320 neo , 321 neo , A330 - 200 , A330 - 200 Freighter  , A330 - 300 , 

A350 - 800 , A 350 - 900 , A350 - 1000 , A380 , Beluga